Звіт сільського голови про роботу виконавчого комітету

У К Р А Ї Н А

 

Гамаліївська сільська рада

Шосткинського району

Сумської області

 Сьоме скликання

 Сорок друга   сесія

 

    Р І Ш Е Н Н Я

 

Від  18.12. 2019 року

Про звіт сільського голови   про роботу виконавчого комітету.

 

 

Заслухавши інформацію сільського голови (додається), відповідно до п.9 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

 

С і л ь с ь к а    р а д а

 

В И Р І Ш И Л А:

1. Звіт сільського голови Воронової В.М. про роботу виконавчого комітету сільської ради за   2019 рік  взяти до відома.

 

             

 

    Сільський голова                           В.М. Воронова.

 

Інформація

сільського голови про роботу виконавчого комітету

 

Згуртована робота виконавчого комітету сільської ради, депутатів сільської ради, господарюючих суб’єктів усіх форм власності спрямована на виконання заходів щодо стабілізації та підвищення рівня економічного та соціального розвитку сіл Гамаліївської сільської ради.

 Територіальна громада  ради складається з 2 сіл: с. Гамаліївка – 320 домогосподарств, 500 мешканців;

 с. Гукове: - 98 домогосподарств, 95 мешканців.

За 2019 рік виконавчим комітетом прийнято 41 рішення. У плані роботи виконавчого комітету передбачаються питання, що належать до власних та делегованих повноважень: бюджетні питання, виконання програми соціально-економічного розвитку  сільської ради, в порядку контролю заплановані питання про роботу зі зверненнями громадян, про виконавську дисципліну щодо виконання розпорядчих документів органів влади вищого рівня (щоквартально),  про умови утримання дітей, що знаходяться в складних життєвих умовах. Зазначені питання розглядаються відповідно до плану. Крім того, до делегованих повноважень належать питання реєстрації актів цивільного стану, вчинення нотаріальних дій. У 2019 році зареєстровано 9 смертей, вчинено 70 нотаріальних дій.

У 2019 році виконкомом видано понад 400 довідок громадянам. Опрацьовано близько 500 листів від різних інстанцій.

Щорічно сільською радою приймається програма економічного та соціального розвитку сіл Гамаліївської сільської ради, основна мета якої спрямована на :

  • створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу;
  • забезпечення ефективного функціонування об»єктів соціальної та культурної сфери тощо.

Щодо питань створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу.   Розмір ставок відповідає державній регуляторній політиці, при цьому насамперед враховуються інтереси підприємців. На території ради працюють  2 ПП з обробки деревини, 1 ПП Трегуб Н.М. надає торговельні послуги. У магазині «Вогник» реалізуюються продовольчі товари та товари повсякденного вжитку, послуга надається у повному обсязі.  Кафе «Рандеву» надає послуги громадського харчування. Землі сільгоспризначення перебувають в оренді АФ «Лан», ФГ «Івот», незначна частина ПСП «Деснянське», ТОВ «Контакт плюс».    Непереоформлені паї передані в оренду, орендна плата складає 10 – 12%.   5 земельних часток визнані судом відумерлою спадщиною, переведені до комунальної власності територіальної громади, зареєстровані в  Державному реєстрі речових прав, з них   3 паї передані в оренду через процедуру аукціону.

До бюджету сільської ради за 10 місяців 2019 року надійшли кошти в сумі 988182 грн., в тому числі до загального фонду сільського бюджету надійшло  930683    грн.. Сільський бюджет виконано на 96.8%.   Доходи спеціального фонду виконано на 213%.  Видатки сільського бюджету за рік склали  869747   грн., загальний фонд –  855859 грн., спеціальний фонд –  13888 грн. Завдяки, злагодженій роботі колективу по контролю за надходженням податків, які сплачуються до бюджету с/ради, ми змогли своєчасно і в повному обсязі профінансувати захищені статті видатків, а також вирішувати питання життєдіяльності громади.

В особистому селянському господарстві зайнята невелика частина людей, оскільки переважна більшість населення працездатного віку працюють в м. Шостка або за межами регіону та країни.

Благоустрій села – основне завдання виконкому сільської ради. Мета: створити село, у якому зручно жити.

У  с. Гамаліївка  збудовано мережу вуличного освітлення  ( 40 ліхтарів), якою охоплені всі вулиці, підтримується його функціонування (постійно замінюються лампи, проводиться повірка лічильників, ремонт устаткування).

 Водопостачання: якісною питною водою забезпечено 96% населення с. Гамаліївка. Станом на сьогодні розширено мережу водогінної системи. У 2017 році збудовано водогін по вул. Лугова, витрачено 193.155тис. грн. У 2019 році виготовлено проект «Капітальний ремонт водогінної мережі по вулицях Садова, Івана Скоропадського в с. Гамаліївка Шосткинського району Сумської області» на суму 174 тис. грн. Будівельні роботи розпочато. Станом на зараз залишився нереалізованим проект реконструкції водогону до вул. Зарічної. Наявний проект будівництва дороги по вул. Луговій до монастиря (вартість 380 тис.грн.).

  У водогінній мережі облаштовані й підтримуються в належному стані санітарні зони навколо  свердловин та регулярно ремонтується устаткування (лічильники, насоси). Наявні 2 пожежні крани, 2 гідранти.   Постійно здійснюється контроль за якістю питної води згідно угод  з Сумським обласним лабораторним центром Держсанепідслужби України.  Щороку проводиться чистка і фарбування колодязів.   Періодично за потребою проводиться чистка очисних споруд по вул. Садовій. Водогінні мережі передані на обслуговування МПП «Агротех».  

с. Гукове  мережею водопостачання не забезпечено, населення вживає воду із приватних трубчатих колодязів  та шахтних колодязів, які постійно підтримуються в належному стані . У 2019 році проведено капітальний ремонт 2 шахтних колодязів.

 Велика увага приділяється санітарному стану населених пунктів.  Для збирання ТПВ наявні 3 майданчики (7 контейнерів).   Вивіз ТПВ здійснюється систематично ПП «Броус». Сміття з несанкціонованих сміттєзвалищ  періодично вивозиться на полігон м. Шостки.

Щорічно створюються   робочі місця з громадських робіт. У 2019 році створено 3 робочих місця тимчасового характеру, витрачено із сільського бюджету 5000 грн. Проводяться роботи з благоустрою: ліквідація сміттєзвалищ, розчистка та прибирання кладовищ, косіння бур’янів тощо. Постійно проводиться грейдерування та підсипка сільських  доріг, чищення снігу в зимовий період.  Щороку значна  частина населення бере участь у  весняній акції  благоустрою села «За чисте довкілля» .

 Крім того, облаштований центр села: збудовано огорожу навколо сільської ради та пам’ятника загиблим воїнам, збудовано сучасні дитячі майданчики на вул. Садовій та у центрі села (за сприяння народного депутата І. Молотка) .  За державні кошти проведено будівництво центральної дороги Р- 65, проведено облаштування   2 автобусних зупинок уздовж траси, зусиллями мешканців їх було озеленено. У 2019 році    висаджено 50 саджанців хвойних порід біля сільського клубу та монастиря,.     Облаштовано прибудинкові території по вул. Садовій лавами ( 10 шт., ), у 2019 році проведений їх ремонт.  Постійно проводиться ремонт кладок та облаштування сільської криниці. Систематично упорядковується худобомогильник.

У 2019 році збудовано бетонну огорожу навколо кладовища в с. Гукове

Медичне забезпечення

Сільською радою проводиться систематична робота по забезпеченню функціонування Гамаліївського ФАПу та Гуківського ФП.  Надається субвенція для підвезення сімейного лікаря, який виїжджає 1 раз на місяць для прийому громадян.  У Гамаліївському ФАПі   наявний санвузол, у якому є водопостачання та водовідведення. 2019 році проведено ремонт підлоги Гамаліївського ФАПу, у поточному році ФАП забезпечений комп’ютерною технікою. У Гуківському ФП проведено косметичний ремонт. Надано субвенцію на оплату праці молодшої медсестри Гуківського ФП.

Транспортне обслуговування  здійснюється приватними підприємцями В.М. Пироговим, В.П. Кузьменком, В.Ф. Пешевець, що працюють на маршруті Шостка – Собичеве. На жаль, у 2018 році закрито маршрут Шостка – Гмаліївка. У с. Гамаліївка послуга надається в повному обсязі, в с. Гукове – 3 дні на тиждень. 

 Послуги поштового зв’язку в с. Гамаліївка надаються шляхом виїзного обслуговування 3 дні на тиждень. У с. Гамаліївка наявна АТС на 60 номерів, проте на даний час наявні тільки 10 абонентів. Ця послуга перестає бути актуальною. 

 Підтримка соціально незахищеної частини населення – одне з пріоритетних завдань сільської ради. Сільською радою затверджено   Програму соціального захисту окремих категорій населення територіальної громади   сіл Гамаліївка, Гукове на 2019-2020 роки. Передбачено у бюджеті кошти для надання соціальної  допомоги  усім категоріям населення згідно чинного законодавства. У 2019 році надано матеріальних допомог:  на поховання - 1 (700 грн), пільговій категорії населення – 8 (4000 грн.), на лікування – 3 (6000грн), постраждалим від стихійного лиха (пожежі) – 1 (1000 грн.). Усього 11700 грн.     Пільгова категорія населення (30 осіб) забезпечується твердим паливом у повному обсязі. Із сільського бюджету до районного передається субвенція на відшкодування послуг зв’язку та транспортного перевезення пільгової категорії населення, надано субвенцію на фінансування інсуліну. Уповноваженою особою сільської ради щорічно обслуговується близько 100 малозабезпечених громадян щодо оформлення субсидії, проте останнім часом ця цифра буде змінюватися.  На обслуговуванні в соціального працівника перебуває 12 літніх самотніх пенсіонерів, послуга їм надається якісно. Для працівника, що обслуговує літніх людей, придбано велосипед.

Крім того, сільською радою проводиться систематична  робота щодо надання допомоги з оформлення додаткових пенсій по втраті годувальника, влаштування літніх людей до лікарень, до будинку-інтернату для літніх людей, забезпечення інвалідів дровами, поховання самотніх померлих, з інших питань. У зв’язку з відсутністю навчальних закладів на території ради сільською радою спільно з управлінням освіти м. Шостки забезпечено підвіз дітей шкільного віку до загальноосвітніх навчальних закладів м. Шостка (у 2019 році підвозиться 34 дитини).   Послуга надається в повному обсязі.  

За 2019 рік  проведено 8 пленарних засідань сесій  сільської ради  сьомого скликання, розглянуто 40 питань. На кожній сесії розглядалися бюджетні питання,  питання щодо надання дозволів, затвердження технічних документацій із землеустрою, проведено 12 засідань виконавчого комітету, на яких розглянуто 32 питання, прийнято 10 рішень на виконання делегованих повноважень.

За звітний період спеціалістами виконавчого апарату ради проводилась наступна робота:  вчинено 57 нотаріальних дій,   зареєстровано 8 актів цивільного стану,  проведено  53 реєстрації -  зняття   реєстрації місця проживання  осіб,   видано 490 довідок.

  Сільською радою протягом останніх років налагоджено систему роботи з питань:

  • забезпечення населення скрапленим газом;

Велика увага приділяється питанням землеустрою села. 

  • Діє нормативно-грошова оцінка  земель  сільської ради;
  • наявні проекти  землеустрою громадських пасовищ (для випасання громадської худоби). с. Гамаліївка – 18 га, с. Гукове – 9 га, проте поголів’я ВРХ на території ради майже відсутнє.
  • надані земельні ділянки населенню, що належить до соціальної сфери;
  • виготовлено технічну документацію та зареєстровано земельні ділянки під комунальними будівлями сільської ради , Гамаліївським ФАПом, Гуківським ФП;
  • 10 учасників АТО отримали земельні ділянки по 2 га на землях Гамаліївською сільської ради;
  •  продовжуються  роботи по виготовленню генерального плану с. Гамаліївка. На даний час зроблено геозйомку.

Культурне дозвілля  громади.

На території Гамаліївського монастиря засновано історико-культурний заповідник «Державотворці Сіверщини», що стало частиною культурного життя територіальної громади. Знаковим став приїзд до архітектурної пам’ятки П. Розенка, віце-прем’єр-міністра України (07.03.2019 року), традиційними стали проведення «Дня хліба», Хресної ходи тощо.

Щороку   на високому рівні проводиться спільне районне і міське свято «Кулішеві читання» в с. Гукове, що також є значною культурною подією для жителів територіальної громади.

Крім того, сільською радою проводяться масові заходи: День села, 9 Травня, Новорічний ранок для дітей.   В с. Гамаліївка працює сільська бібліотека та сільський клуб, заклади розташовані  в частково опалюваному приміщенні сільського клубу.

Завдяки спільній злагодженій роботі  команди сільської ради, установ і приватних підприємців, депутатів та активістів села заходи проходять на високому рівні.

 

Сільський голова                    В.М. Воронова.